Особливості застосцвання бакових сумішей гербіцидів.

  • 08 December 2018 20:17:48
  • Reviews: 0
  • Views: 408
  • 0
Особливості застосування бакових сумішей гербіцидів.
Оскільки різні бур'яни характеризуються різним рівнем стійкості до того чи іншого гербіциду, застосування того чи іншого гербіциду не завжди є ефективним рішенням у боротьбі з бур’янами в посівах сільськогосподарських культур.

У випадках присутності в посіві значної кількості бур'янів з різним рівнем стійкості до гербіцидів найбільш оптимальним буде застосування бакових сумішей гербіцидів І хоча зменшення норми витрати одного компонента бакової суміші дещо зменшує ефективність контролю ряду бур'янів, але за рахунок додавання другого компонента композиції вдається значно розширити спектр бур'янів, які будуть контролюватись в результаті застосування бакової композиції гербіцидів. Важливим моментом при застосуванні бакових композицій пестицидів є порядок змішування препаратів, оскільки саме під час данної операції може відбутись зміна фізико-хімічних властивостей препаратів, а також існують ризики, щодо підвищення їх токсикації по відношенню до культурних рослин. Загально рекомендованою є така послідовність змішування пестицидів у відповідності до їх формуляції (препаративної форми):

Водорозчинні гранули (в.г.)

Порошок, що змочується (з.п.)

Вододисперсні гранули (в.д.г.)

Концентрат суспензії (к.с.) І водно-суспензійний концентрат (в.с.к.)

Концентрат емульсії (к.е.)

Водорозчинний концентрат (в.р.к.)

Водний розчин (в.р.)

У випадках, коли один із компонентів бакової суміші має водорозчинну упаковку, такий компонент слід розчиняти в першу чергу, а вже потім додавати партнерські компоненти бакової композиції. Пестициди, які знаходяться у формі гранул або порошку, що змочується (в.г., в.д.г., з.п.) рекомендовано спочатку розчиняти у воді (готувати матковий розчин), а вже потім додавати їх необхідну кількість в бак обприскувача у відповідній послідовності.

Режим змішування (гідрозмішувач) має бути ввімкненим постійно, як при приготуванні бакової композиції, так і під час її внесення