Бакові суміші для бородьби з бур`янами в посівах зернових колосових.

  • 08 December 2018 20:17:48
  • Reviews: 0
  • Views: 293
  • 0
Бакові суміші для бородьби з бур`янами в посівах зернових колосових.
Базовими препаратами для боротьби з бур'янами є ГРІЗНИЙ*, в.д.г. (трибенурон-метил, 750 г/кг) та ММ 600*, з.п. (метсульфурон-метил, 600 г/кг). Данні гербіциди характеризуються широким спектром дії на дводольні бур'яни в тому числі стійкі до групи 2,4 Д, високою активністю до бур'янів на фоні знижених температур (+8...+10°С), стійкістю до змиванням дощем (через 3-4 години після внесення) та можливістю знищення кореневої системи багаторічних бур'янів-осотів.
Проте ряд бур'янів характеризується стійкістю до данних препаратів (амброзія полинолиста, паслін чорний, березка польова, волошка синя та ін.). Для забезпечення контролю таких бур'янів базові гербіциди ГРІЗНИЙ та ММ 600 рекомендовано застосовувати в бакових сумішах з гербіцидами АМІНКА, к.е. (2,4-д амінна сіль, 600 г/л), ЕФІРОН, к.е. (2-етилгексиловий ефір 2,4-Д, 850 г/л) або ДЕКАБРИСТ, в.г. (дикамба, 970 г/кг).
При застосуванні даних бакових композицій слід пам'ятати такі основні моменти:
Бакову композицію гербіцидів застосовують від початку кущення і до виходу в трубку (поява першого вузла) культурних рослин.
Максимальна ефективність знищення бур'янів буде спостерігатись, якщо середньодобові температури повітря не нижче+12°С в період застосування гербіцидів.
Дощ протягом 5-6 годин після внесення бакової композиції може знизити ефективність знищення бур'янів.
і Максимальна ефективність бакової суміші спостерігається коли базовий компонент застосовують з повною або близькою до повної норми, а допоміжний компонент від 30 до 50% норми. Але такі суміші можуть бути в окремих випадках (несприятливі погодні умови, менш толерантні сорти та ін.) токсичними для культурних рослин. А також більш коштовним заходом боротьби з бур'янами.
Оптимальна ефективність досягається коли в баковій суміші основний компонент складає де 80% норми, а допоміжний в межах 50%.